Rodzaje

Na rynku dostępne są trzy rodzaje folii stretch : do pakowania ręcznego, folia stretch jumbo i folia stretch do pakowania maszynowego.

Folie stretch do pakowania ręcznego o niższych grubościach najlepiej sprawdzają się przy asortymentach lekkich o zaokrąglonych kształtach (np. butelki plastikowe), natomiast folie o grubościach wyższych używane są przy zabezpieczaniu asortymentów ciężkich takich jak cegły, kostki brukowe, artykuły metalowe. W zależności od potrzeb Klienta folię ręczną produkujemy w różnych grubościach od 10 do 40 mikrometrów oraz szerokościach 100mm, do 500mm. Folia ręczna produkowana jest najczęściej na trzech rodzajach tulei: 0,20kg, 0,25kg oraz 0,30kg, albo dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Folia ręczna jest dostępna w kolorze transparentnym, białym, niebieskim oraz czarnym.

Folia stretch jumbo przeznaczona do dalszego przetwarzania, tzn. konfekcjonowania na folię ręczną; zakres grubości produkowanej folii wynosi od 10 do 40 mikrometrów, szerokość  od 100 mm do500 mm, długość nawoju na rolce od 3.000 m do 4.500 m.

Folia stretch do pakowania maszynowego służy do owijania towaru na paletach za pomocą automatów owijających. Ze względu na swoje wysokie parametry rozciągu folia ta zalecana jest do owijania towarów odpornych na odkształcenia. Jej zastosowanie pozwala na znaczne ograniczenie kosztów pakowania. Folia maszynowa produkowana jest w różnych grubościach od 10 do 40 mikronów oraz szerokościach 500mm oraz 1000mm. Folia maszynowa dzieli się na grupy zależności od stopnia rozciągliwości [np. Standard (rozciągliwość 120% - 150%), Power (rozciągliwość 200% - 250%), Super Power (rozciągliwość 250% - 300%)].